Wczytuję dane...

Spray Mop

Spray Mop to zupełnie nowe i innowacyjne narzędzie codziennej pracy. To idealny mop do mycia podłogi na mokro i sucho! Sprzątanie bez użycia wiader, szybko łatwo i sprawnie, z bardzo dużą oszczędnością wody, środków czystości oraz czasu. W połączeniu z jednorazowym mopem sprzątanie będzie proste, skuteczne i przyjemne jak nigdy dotąd. Spray Mop to rewolucyjne urządzenie, które jest zawsze gotowe do pracy. Nadaje się nie tylko do szybkiego czyszczenia powierzchni jeśli zachodzi taka nagła potrzeba ale także do gruntownego mycia podłogi, oraz zamiatania.

Lekkie sprzątanie dzięki spray mopom

Mop do podłogi umożliwia szybsze sprzątanie powierzchni płaskich, dlatego jest bardzo często wykorzystywany do sprzątania, zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w obiektach komercyjnych. Mopy stosowane są do sprzątania na mokro, zdecydowanie rzadziej sięga się po nie planując sprzątanie na sucho. Nowoczesne materiały i włókna, z jakich wykonane są nakładki sprzątające, ułatwiają utrzymanie czystości. Coraz częściej także same mopy rozbudowuje się o nowoczesne funkcjonalności.

Tradycyjne sprzątanie ręczne

Mop do podłogi w domach prywatnych to zwykle cały zestaw, składający się z samego mopa ze zdejmowaną nakładką do sprzątania oraz z wiadra z wyżymaczką, w którym mop jest płukany a następnie odciskany z nadmiaru wody. W wersjach komercyjnych zestaw mop plus wiadro stanowi część całego zestawu sprzątającego, umieszczonego na specjalnym wózku. Sam wózek z wygodnym systemem jezdnym może być wyposażony w dodatkową powierzchnię do umieszczenia innych środków czystości, bardzo często także służy do zabierania śmieci czy zawieszania różnego rodzaju ścierek do wycierania powierzchni szklanych. W obydwu rozwiązaniach samo sprzątanie podłogi odbywa się w ten sam sposób: mop o dość dużej powierzchni sprzątającej zmywa podłogę na mokro, a czystość sprzątającej nakładki jest uzależniona od częstości zmieniania wody z detergentem.

Mop do podłogi w wersji nowoczesnej

Tradycyjne mopy do podłogi mogą być wyposażone w wymienialne, bardziej ergonomiczne rączki, coraz częściej także, w celu zmniejszenia siły nacisku, mopy są urządzeniami elektrycznymi. Taki może być także spray mop, wyposażony w dodatkowy pojemnik na wodę z detergentem, umieszczoną na rączce mopa. Pojemnik z wodą pokrywa delikatną mgiełką całą sprzątaną powierzchnię, umożliwiając jej lepsze uprzątnięcie i zmycie nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Spray mop w wielu modelach działa w oparciu o jednorazowe nakładki, które po zakończeniu sprzątania wyrzuca się do kosza. Wielu użytkowników zastanawia się, czy pojemnik, w którym mieści się około 500 ml wody z dodatkiem płynu do sprzątania, wystarczy na uprzątnięcie większych powierzchni. Producenci rekomendują stosowanie spray mopa do uprzątnięcia nawet 150 metrów kwadratowych powierzchni. W praktyce oznacza to, że spray mop jest bardzo ekonomiczny także w zakresie wykorzystania wody do sprzątania. Łatwiejsze sprzątanie na mokro dzięki spray mopom znajduje coraz większe grono zwolenników, którzy doceniają oszczędność wykorzystanej do sprzątania wody oraz energii, jaka jest niezbędna w przypadku mopów elektrycznych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Spray Mop

159,00 PLN*
* netto, bez podatku VAT